چگونه وام بدون ضامن با سود کم بگیریم؟ 

وام بدون ضامن با سود کم
آنچه اینجا می خوانید:

یکی از تسهیلاتی که بانک در اختیار مشتریان خود می‌گذارد، وام است. مشتری بعد از این که وام را دریافت کرد، علاوه بر این که باید اصل وام را پرداخت کند، مبلغی هم به عنوان سود وام دریافتی باید به بانک بدهد. سود وام دریافتی بسته به مبلغ وام و نوع وام متفاوت است. پرداخت سود وام می‌تواند، فشار مضاعفی را روی دوش دریافت‌کننده وام بیندازد. از این رو دولت طرحی را به نام وام بدون ضامن با سود کم Unsecured loan with low interest  اجرایی کرد. این نوع وام همان وام خرد بانکی است. 

ثبت نام وام فوری خرد بانکی بدون ضامن و با سود کم مخصوص افرادی است که ضامن و سابقه اشتغال پایدار ندارند. در این مقاله ما به بررسی وام بدون ضامن و با سود کم یا همان وام خرد بانکی پرداخته‌ایم و شرایط لازم برای دریافت این نوع وام را برای شما نام برده‌ایم.

👈 منظور از وام بدون ضامن و سود کم یا وام خرد بانکی  چیست؟

وام بدون ضامن معمولا با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود. در واقع وام بدون ضامن با سود کم همان وام خرد بانکی است. در واقع وام‌های خرد بانکی بدون ضامن و با سود کم ارائه می‌شوند. مبلغ این نوع وام‌ها تا 200میلیون تومان است. این نوع وام به افرادی داده می‌شود که هیچ گونه ضامن و وثیقی ندارند و فاقد سابقه اشتغال پایدار هستند. در این جا لازم است به نکته اشاره کنیم که وام قرض‌الحسنه جزو وام خرد بانکی بدون ضامن با سود کم یا بدون سود و کارمزد است. مبلغ وام قرض‌الحسنه 10 میلیون تومان است. دریافت وام بدون ضامن و چک  بیشتر شامل وام‌های قرض‌الحسنه می‌شود. 

این نوع وام‌ها به منظور رفع نیازهای ضروری متقاضیان وام و یا با مقاصد غیرتجاری داده می‌شود. عدم نیاز به ضامن و سود کم دو ویژگی وام خرد بانکی هستند‌. برای دریافت انواع وام بدون ضامن  بسته به مبلغی که دریافت می‌شود، متقاضی باید چک، سفته یا سند به بانک موردنظر ارائه دهد. ثبت نام برای وام بدون ضامن را به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود‌. وام آنلاین بدون ضامن به افراد کمک می‌کند تا بدون ضمانت مالی زیاد بتوانند، مبلغ موردنیاز خود را به دست آورند.

وام بدون ضامن با سود کم

👈 شرایط دریافت وام بدون ضامن با سود کم (وام خرد بانکی) چیست؟ 

همان طور که همه شما می‌دانید وام‌های بدون ضامن با نرخ کارمزد و سود بالایی ارائه می‌شوند تا مخاطرات احتمالی جبران شود. این نوع وام بهترین انتخاب برای کسانی است که به دنبال اخذ وام فوری هستند. بنابراین چیزی به نام وام بدون ضامن با سود کم وجود ندارد. در واقع وام خرد بانکی نوعی وام بدون ضامن است که سود کمی دارد. وام خرد بانکی بدون سود و کارمزد به افرادی تعلق می‌گیرد که رتبه اعتباری قابل قبولی دارند. فردی می‌تواند، این نوع وام را دریافت کند که چک برگشتی نداشته باشد و در خصوص تسهیلات اخذ شده بدهی غیرجاری هم نداشته باشد. افراد برای دریافت وام بدون ضامن و با سود کم باید یکی از ضامن‌های زیر را به بانک ارائه دهند. 

 • سفته 
 • چک 
 • اوراق بدهی پذیرفته شده در بازار
 • سهام شرکت‌های که در بورس پذیرفته شده است. مانند سهام عدالت 
 • گواهی کسر از حقوق

👌 دریافت وام فوری صدمیلیونی بدون ضامن و سود کم 

به سپرده‌گذاران حساب قرض‌الحسنه بانک ملی وام فوری پرداخت می‌کند. مبلغ این نوع وام بین 100 تا 300 میلیون تومان است‌‌. برای دریافت این نوع وام متقاضی نباید بدهکار باشد و چک برگشتی هم نباید داشته باشد. برای دریافت این وام مراحل زیر را باید طی کنید:

 • باز کردن حساب قرض‌الحسنه از طریق سامانه بام 
 • انتخاب گزینه حساب قرض‌الحسنه نهال ملی 
 • انجام مراحل دریافت تسهیلات مالی 

علاوه بر بانک ملی، بانک رفاه کارگران وام ۱۰۰ میلیونی به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، بازنشسته‌‌ها و کارمندان می‌دهد. این وام به صورت کارت اعتباری و برای خرید کالا داده می‌شود و امکان برداشت نقدی آن وجود ندارد. شرایط وام فوری در بین همه بانک‌ها مشترک است که شامل گزینه‌های زیر می‌شوند: 

 • باز کردن حساب سپرده‌گذاری بلندمدت 
 • ارائه نامه کسر از حقوق و معرفی ضامن 
 • واریز درصد مبلغ درخواست وام 

برای اخذ وام فوری به دو صورت آنلاین و حضوری می‌توانید، اقدام کنید.

👈 برای حذف ضامن در بانک‌‌ها چه راهکاری وجود دارد؟ 

بانک‌ها می ‌توانند به جای ضامن شماره حساب دریافت حقوق فرد متقاضی وام را بگیرند و اگر فرد اقساط وام را تا دو ماه پرداخت نکرد از حساب وی مبلغ اقساط وام را برداشت کند. در کشورهای پیشرفته اقتصادی از این راهکار استفاده می‌کنند که این باعث شده هیچ فردی نتواند از پرداخت اقساط وام فرار کند.‌

در بسیاری از کشورهای پیشرفته برای پرداخت وام به جای ضامن از روش‌های زیر استفاده می‌کنند:

 • مدارک دریافتی حقوق 
 • شماره حساب دریافت حقوق 
 • رتبه اعتباری فرد 
 • عدم بدهی مالیاتی 

امروزه وام گرفتن از بانک فرآیندی پیچیده و طاقت‌فرسا است. به همین دلیل ما با شما توصیه می‌کنیم با مجموعا ما (اکو اینوست) ارتباط بگیرید و در زمان کمی با اقساط بلند مدت وام موردنیاز خود را دریافت کنید. بدون این که به سپرده و ضامن نیاز داشته باشید. ۳۵۰ میلیون سقف پرداخت وام است.

کف و سقف بازپرداخت به ترتیب سه ماه و ۱۵ ماه است. ۸۰ میلیون کف مبلغ وام پرداختی شرکت ما  (اکو اینوست) برای خرید کالا است. شرایط پرداخت وام مجموعه ما شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • نتیجه کارشناسی اعتباری مشتری ) میزان درآمد ماهیانه مشتری)
 • بدهی‌های مشتری در کسب‌وکار
 • خالص درآمد مشتری در ماه دو برابر مبلغ قسط باشد. 
وام بدون ضامن با سود کم
وام بدون ضامن با سود کم

✨بیشتر بخوانید: وام بدون ضامن برای کارآفرینی

انواع وام‌های بانکی یکی از تسهیلاتی است که بانک در اختیار مشتریان می‌گذارد. متقاضیان بعد از این که وام را دریافت کرده‌اند، علاوه بر اصل مبلغ وام باید مبلغی را به عنوان سود دریافتی به بانک پرداخت کنند که این می‌تواند برای مشتری فشار زیادی داشته باشد. به همین دلیل امروزه بانک‌ها، وام‌های خرد را با سود کم و بدون ضامن در اختیار مشتریان می‌گذارند. 

سخن پایانی

وام‌های خرد همان وام‌های بدون ضامن و با سود کم هستند. در واقع وام‌های بدون ضامن همیشه سود بالایی دارند و با سود ۱۷ درصد پرداخت می‌شوند‌. بنابراین اگر جایی اسم وام بدون ضامن با سود کم آورده شد، همان وام‌های خرد هستند‌. وام‌های خرد بانکی به افرادی که فاقد از ضامن هستند و سابقه اشتغال پایدار نداشته‌اند، پرداخت می‌شود. افراد برای دریافت وام بدون ضامن و با سود کم باید سفته، چک، اوراق بدهی پذیرفته شده در بازار، سهام شرکت‌های که در بورس پذیرفته شده است مانند سهام عدالت، گواهی کسر از حقوق و پروانه چاه کشاورزی را به بانک ارائه دهند.

5/5 - (2 امتیاز)
تیم تحریریه
تیم تحریریه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =